hr.pl - Human Resources Poland

Dyrektor Handlowy

Nr ref.: /HR
Miejsce pracy: śląskie

Opis stanowiska:
- Sprzedaż maszyn, urządzeń i linii technologicznych dla przemysłu spożywczego.
- Przygotowywanie i odpowiedzialność za realizację strategii marketingowej w celu rozwoju rynku i produkcji.
- Rozwój sprzedaży w różnych kanałach, dywersyfikacja sprzedaży na rynkach pokrewnych.
- Ustalanie, podejmowanie i realizacja działań zmierzających do maksymalizowania wyników sprzedaży.
- Przygotowanie budżetu dla działu handlowego obejmującego zarówno przychody ze sprzedaży jaki i koszty w podziale na rynki, grupy asortymentowe, produkty i usługi.
- Pozyskiwanie nowych kontraktów/projektów handlowych na rynku krajowym oraz zagranicznym.
- Utrzymywanie i budowanie relacji z dotychczasowymi partnerami handlowymi.
- Efektywne zarządzanie działem handlowym i realizowanie przyjętych planów sprzedażowych, w szczególności rozwój umiejętności, kompetencji oraz motywacji poszczególnych pracowników Działu Handlowego.
- Wdrażanie i dbanie o wysokie standardy obsługi klienta.
- Monitorowanie i analiza danych rynkowych.
- Przygotowywanie raportów i zestawień z powierzonych zadań oraz ścisła współpraca z zarządem spółki.
- Gotowość do podróży służbowych.

Wymagania:
- Min. 4 lata doświadczenia na stanowisku kierownika lub dyrektora handlowego.
- Doświadczenie w negocjacjach handlowych dotyczących procesu budowy kanału sprzedażowego (umowy z pośrednikami handlowymi) jak również doświadczenie w bezpośredniej sprzedaży B2B.
- Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym.
- Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjna i negocjacyjne.
- Umiejętność identyfikacji potrzeb klienta/rynku jak również podległego zespołu.
- Prawo jazdy kat. B.
- Otwartość, kreatywność, stanowczość.
- Umiejętność analizy i interpretacji danych oraz przekształcania ich w wiedzę rynkową.

Mile widziane:
- Dobra znajomość technologii procesowej w przemyśle spożywczym.
- Znajomość branży przetwórstwa spożywczego.
- Znajomość formalno - prawnych aspektów dotyczących produktów mięsnych oraz spożywczych.
- Wykształcenie wyższe (ekonomiczne lub inżynierskie).
- Znajomość języka rosyjskiego.

Firma oferuje:
- Zatrudnienie w formie kontraktu menedżerskiego.
- Atrakcyjne wynagrodzenie.
- Narzędzia pracy: samochód służbowy, telefon, komputer.
- Możliwość realnego wpływania na rozwój firmy.

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: \"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2016 r. Nr 101, poz. 922, ze zm.)\"

Wyszukiwanie ofert krajowych | Wyszukiwanie ofert zagranicznych | Subskrybuj oferty pracy | Wpisz CV do bazy danych

W aplikacji prosimy zawrzeć klauzulę:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesów rekrutacyjnych (zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych z dnia 29.08.97, Dziennik Ustaw z 2002 r Nr 101 Poz. 926 z późn. zmianami.)