Do góry

SŁOWNIK STANOWISK – PROGRAMSISTA

Programista

Opis stanowiska: Osoba zatrudniona jako programista zajmuje się tworzeniem i rozwojem oprogramowania, głównie komputerowego, ale również maszynowego. Analizuje wymagania dla określonych aplikacji, programuje i wzbogaca oprogramowania o nowe funkcje. Praca polega głównie na usprawnianiu i wzbogacaniu programów i aplikacji o nowe funkcje, usprawniające ich działanie i ułatwiające pracę. Programista analizuje również błędy w oprogramowaniu, tworzy dokumentacje projektową. Często kontaktuje się również z klientami, przygotowuje prezentacje i oferty.

Wymagane kompetencje: Do pracy w charakterze programisty wymagane jest wykształcenie wyższe, techniczne (najczęściej o kierunku informatycznym, lub telekomunikacyjnym), oraz znajomość technik, środowisk, oraz różnych języków oprogramowania, w zależności od specyfiki wykonywanej pracy. Pracodawcy często wymagają doświadczenia zawodowego, ale nie jest to regułą. Pożądana jest natomiast znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym, oraz znajomość słownictwa branżowego.