Do góry

Poradniki

Słownik Stanowisk – Przedstawiciel Handlowy

Osoba na tym stanowisku jest odpowiedzialna za pozyskiwanie i obsługę klientów dla firmy macierzystej. Reprezentuje firmę na spotkaniach z klientami, bada potrzeby klienta i na ich podstawie konstruuje indywidualną ofertę.

Czytaj więcej

SŁOWNIK STANOWISK – Opiekun osób starszych

Sprawowanie opieki nad podopiecznymi obejmuje dbałość zarówno o ich kondycję fizyczną jak i psychiczną. Zakresy obowiązków w poszczególnych ośrodkach mogą się nieznacznie różnić miedzy sobą (większy nacisk na pomoc typowo fizyczna lub wsparcie psychiczne) w zależności od tego jakimi osobami się opiekujemy.Rezydenci w domach opieki zmagają się z wielorakimi problemami i potrzebują pomocy w różnych sprawach życia codziennego i społecznego.

Czytaj więcej

SŁOWNIK STANOWISK – ADMINISTARTOR IT

Administracja i zarządzanie systemem informatycznym, siecią komputerową w środowisku korporacyjnym, nadzór nad jej prawidłowym działaniem, usprawnianie działania. Administrator IT zajmuje się również nadzorem nad pracą firm zewnętrznych związanych z IT, rozwiązuje problemy związane z działaniem sieci komputerowej, dba o prawidłowe działanie sprzętu multimedialnego.

Czytaj więcej

SŁOWNIK STANOWISK – PROGRAMSISTA

Osoba zatrudniona jako programista zajmuje się tworzeniem i rozwojem oprogramowania, głównie komputerowego, ale również maszynowego. Analizuje wymagania dla określonych aplikacji, programuje i wzbogaca oprogramowania o nowe funkcje.

Czytaj więcej

SŁOWNIK STANOWISK – SEKRETARKA

o osoby zatrudnionej na stanowisku sekretarki należy wiele zadań, głównie związanych ze sprawami administracyjnymi oraz organizacyjnymi.

Czytaj więcej

SŁOWNIK STANOWISK – ŚLUSARZ

Pracownicy z takim doświadczeniem znajdą pracę w fabrykach lub na budowach; najczęściej przy fabrykacji (przygotowywaniu) oraz montażu konstrukcji stalowych.

Czytaj więcej

SŁOWNIK STANOWISK – SPAWACZ

Najczęściej poszukiwanym zawodem są spawacze z umiejętnością spawania MIG-MAG, którzy potrafią czytać rysunek techniczny oraz obsługiwać dodatkowe narzędzia (palnik gazowy lub plazmowy, giętarka, gilotyna).

Czytaj więcej

SŁOWNIK STANOWISK – OPERATOR WÓZKÓW WIDŁOWYCH

Osoby posiadające uprawnienia na kierowanie wózkami widłowymi znajdują głównie zatrudnienie w zakładach produkcyjnych, magazynach, czy dużych zakładach różnych gałęzi przemysłu.

Czytaj więcej

SŁOWNIK STANOWISK – OPERATOR CNC

Osoba pracująca jako operator CNC zajmuje się programowaniem, oraz obsługą maszyn sterowanych numerycznie, głównie w przemyśle produkcyjnym.

Czytaj więcej

SŁOWNIK STANOWISK – IZOLER

Izoler zajmuje się głównie wykonywaniem różnego rodzaju izolacji na urządzeniach w dużych zakładach przemysłu produkcyjnego. Często projektuje i wykonuje izolację, w zależności od zapotrzebowań produkcyjnych.

Czytaj więcej

SŁOWNIK STANOWISK – ELEKTRYK

Osoba na tym stanowisku wykonuje głównie prace związane z projektowaniem, montażem, oraz konserwacją instalacji elektrycznych.

Czytaj więcej

SŁOWNIK STANOWISK – ZBROJARZ

Do głównych zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku należy wykonywanie prac zbrojeniowo- betoniarskich, takich jak: przygotowywanie i montaż zbrojenia, wykonywanie mieszanek betoniarskich, dodatków do mieszanek.

Czytaj więcej
1 2